Aktualności

2022-05-12 MKR - Eliminacje powiatowe

12 maja w Miejskim Ośrodku Kultury gościliśmy blisko 50-osobową grupę uczestników powiatowych eliminacji 41 Małego Konkursu Recytatorskiego. Występy uczestników konkursu oceniało...

więcej »

2022-05-05 Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje miejskie

  5 maja w Miejskim Ośrodku Kultury gościliśmy blisko 20-osobową grupę uczestników miejskich eliminacji 41 Małego Konkursu Recytatorskiego. Występy uczniów oceniała komis...

więcej »

2022-04-30 Wschodnia Bitwa

Udział wzięło 114 uczestników z czego łącznie powstało 185 startów (niektórzy zawodnicy startowali 2/3 razy w różnych kategoriach)Gościliśmy tancerzy z Polski z ta...

więcej »

2012-04-01 Międzynarodowy Dzień Teatru

2012-03-31 II Międzyrzecki Festiwal Akordeonowy

2012-03-24 Warsztaty tańca towarzyskiego

23 marca 2012 roku warsztatami tanecznymi rozpoczęła się kolejna edycja projektu „łAPA – Międzyrzeckie Ślady Twórczości Młodzieżowej”. Warsztaty z tańców latynoamerykańskich poprowadził Krystian Radziejowski - finalista RS blackpool, dwukrotny Mistrz Polski w kategorii młodzież, dwukrotny Mistrz Polski akademicki, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski w kategorii dorośli oraz Mistrz Polski w kategorii dorośli 2012. Możliwość trzydniowego szkolenia pod okiem mistrza miało 34 tancerzy z ościennych województw i z zagranicy. Oprócz międzyrzeckich tancerzy gościliśmy młodzież z Białegostoku, Lublina, Lubartowa, Chełma i Wilna (Litwa).
Przez trzy dni zajęć warsztatowych uczestnicy zmagali się z zupełnie nowym podejściem do wydawałoby się znanych im kroków i figur samby, rumby, cha cha i jive’a. Wiele czasu prowadzący poświęcił także pracy nad rytmem w tańcu, świadomości ciała oraz odpowiedniemu przygotowaniu psychicznemu tancerzy.
Kolejnymi przewidzianymi warsztatami w ramach projektu będą warsztaty teatralne, wokalne i tańca Break Dance, które tradycyjnie już zwieńczy Festiwal Twórczości Młodzieżowej łAPA.

2012-03-22 Konkurs plastyczny

2012-03-10 Koncert piosenki francuskiej - Paryżu kocham Cię

2012-02-25 ROCKwMOK

Kolejna, piąta edycja Przeglądu Zespołów Rockowych ROCKwMOK już za nami.
25 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury mieliśmy przyjemność gościć 9 z 22 zgłoszonych do konkursu zespołów. W tym roku zagrali: No Problem, Cartanaporu, Gravis, Wicked Side, Paragraf 256, Atheris, No Problem, Manekiny i Rooster, więc mieszanka muzycznych stylów była naprawdę imponująca.
Jurorzy po krótkiej nardzie jednogłośnie przyznali I miejsce i główną nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł zespołowi Fabryka Napięć z Puław. Miejsce II  i 600 zł zdobył zespół z Międzyrzeca Podlaskiego No Problem. Międzyrzecki Gravis uplasował się na  III miejscu z nagrodą 400 zł. Publiczność wyróżniła zespół Paragraf 256, który otrzymał nagrody rzeczowe sponsorowane przez firmę RED'S MUSIC z Międzyrzeca Podlaskiego oraz MUSIC DEALER z Lublina.

2012-02-21 Czarna Róża

Dnia 21 lutego 2012 roku odbyła się kolejna edycja Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych o laur Czarnej Róży. W tym roku do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 5 grup teatralnych: Koło Teatralne „Trójeczka” z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, Koło Teatralne „Iskierka” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Grupa Teatralna „Marionetki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy, uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Grupa Teatralna „13” z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Gośćmi honorowymi i jednocześnie jurorami byli Państwo Krystyna i Ryszard Kornaccy, których „Czarna róża. Zbiór baśni i opowieści z Podlasia” stał się przyczynkiem do zainicjowania Przeglądu. Przedstawienia oceniała też Pani Danuta Nawrocka i Pan Leszek Sokołowski.
Bogaty, świetnie dobrany repertuar, różnorodny charakter spektakli, bo mogliśmy obejrzeć także spektakle muzyczno-ruchowe bliskie pantomimie, sprawił że młoda, licznie zgromadzona publiczność nie mogła się nudzić.
Laur Czarnej Róży trafił do Koła Teatralnego „Iskierka” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim za wzruszający spektakl „Brzydkie Kaczątko”.

2012-02-09 BALONOWY SHOW

2012-01-28 Mały Turniej Tańca Towarzyskiego

2012-01-24 XI Konkurs Recytatorski im. Jana Brzechwy - Poeci dzieciom

Tegoroczny Konkurs Recytatorski skierowany do dzieci ze szkół podstawowych z całego powiatu cieczył się jak zawsze dużym powodzeniem. Do eliminacji zgłosiło się 33 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Wyszukany repertuar oraz wspaniale przygotowani uczestnicy stały się wizytówką tego Konkursu. Jury w składzie : Krystyna Kornacka, Ryszard Kornacki, Halina Bugajewska, Leszek Sokołowski, Paula Siejka wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria wiekowa klas I-III:
I miejsce: Alicja Bobruk
II miejsce: Szymon Nakaziuk
III miejsce: Aleksandra Sowa
Wyróżnienie: Alicja Petruczenko
Wyróżnienie: Natalia Kuczyńska
Wyróżnienie: Monika Kowalczyk

Kategoria wiekowa klas IV-VI:
I miejsce: Marta Tchórzowska
II miejsce: Krzysztof Kalinowski
III miejsce: Izabela Petruczenko
Wyróżnienie: Karolina Filipiuk
Wyróżnienie: Konrad Jaszczuk
Wyróżnienie: Paulina Domańska

Polecamy
Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Serwis taneczny Zbigniewa Sieduszewskiego Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Międzyrzec Podlaski - Twoje miasto ONLINE Fakty, Kultura, Sport, Informator WAŻNE INFORMACJE I WYDARZENIA W BIALA24.PL

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

ul. Warszawska 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski, tel. +48 83 371 78 07, fax: +48 83 371 23 79
e-mail: kultura@miedzyrzec.pl, godziny pracy administracji: poniedziałek-piątek: 07:30 - 15:30

© 2022 Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Created by: 4interactive